Dňa 03.10.2010 v skorých ranných hodinách prišlo k požiaru malého rodinného domu na Bočnej ulici v Trnave. Neďaleko požiaru sa v tom čase nachádzala hliadka polície z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trnave, ktorá sa hneď presunula k miestu nešťastia. Pri ohliadke objektu Miroslav Kobza a Milan Šturma zistili, že v dome sa nachádza nejaká osoba, nakoľko začuli krik, ktorý vychádzal priamo z tohto horiaceho domu. Nezaváhali však ani na chvíľu a zo služobného motorového vozidla vytiahli hasiaci prístroj, rozbili sklenú výplň okna na bočnej strane rodinného domu, začali hasiť a cez okno vytiahli skoro nevládneho 88 ročného starčeka, ktorý bol nadýchaný splodinami. Ten bol v tom čase v šoku, no bez nejakého vážnejšieho zranenia. Následne privolali Zdravotnú záchrannú službu, ktorá starčeka previezla na ďalšie vyšetrenie do Fakultnej nemocnice v Trnave. Len niekoľko sekúnd po tejto záchrannej akcii, pri ktorej obaja policajti riskovali svoje životy, bol už celý dom v plameňoch. Nebyť však ich rýchleho a odvážneho činu, spomínaný starček by prišiel o život.

Týmto chceme obom policajtom poďakovať a nakoľko sú obaja členovia našej územnej úradovne, budeme iniciovať ocenenie ich činu aj zo strany Slovenskej sekcie IPA.

Dňa 13.11.2010 v čase o 20,00 hod. v hoteli Falkensteiner v Bratislave bolo počas slávnostného banketu, organizovaného pri príležitosti zasadnutia Národného kongresu Slovenskej sekcie IPA, dvom členom Územnej úradovne Trnava Slovenskej sekcie IPA Miroslavovi Kobzovi a Milanovi Šturmovi udelené ocenenie Arthura Troopa (zakladateľa IPA) vo forme pamätnej striebornej mince. Menovaní dostali od vedenia Slovenskej sekcie IPA  aj pamätný list o udelení tohto ocenenia  za ich statočnosť a obetavosť, ktorú prejavili  pri záchrane ľudského života bez ohľadu na nebezpečenstvo vlastného ohrozenia vo výkone policajnej služby dňa 3. októbra 2010. Udelenia ocenenia sa okrem zástupcov územných úradovní Slovenskej sekcie IPA zúčastnili aj pozvaní zahraniční hostia z Rakúska, Českej republiky, Poľska, Slovinska, Nemecka a Maďarska.

Vedenie Územnej úradovne Trnava Slovenskej sekcie IPA blahoželá obom k získaniu najvyššieho ocenenia IPA a zároveň vyjadruje poďakovanie za jej vzornú reprezentáciu.