Územná úradovňa Trnava Slovenskej sekcie IPA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

IPA SummerFest 2009 - 1.9.2009

E-mail Vytlačiť PDF
Dňa 1.9.2009 sa v čase od 10,00 hod. na strelnici Národného streleckého športového centra (Štrky) v Trnave uskutočnil prvý ročník podujatia pod názvom "IPA SummerFest 2009", ktoré pre svojich členov a ich rodinných príslušníkov pripravil výbor Územnej úradovne Trnava Slovenskej sekcie IPA. Aj napriek zmene termínu konania podujatia, z dôvodu nepriaznivého počasia (dňa 29.08.2009 pršalo resp. lialo ako "z krhle"), záujem zúčastniť sa uvedenej akcie prejavilo dostatočné množstvo našich členov spolu s ich rodinnými príslušníkmi. Celkovo bolo prítomných 112 osôb rôznych vekových kategórií (pozn. od niekoľko mesačných detí až po "seniorov"), pričom skoro polovicu z tohto počtu tvorili deti. A práve deťom a ich rodičom bola venovaná najväčšia pozornosť, aby mali so svojimi ratolesťami možnosť prežiť jeden zaujímavý a hlavne nevšedný deň v príjemnom prostredí a v spoločnosti "starých", ale aj nových priateľov.
 
     Pre deti bolo pripravené množstvo atrakcií a aktivít, pričom okrem skákacej trampolíny a nafukovacieho skákacieho hradu, ktorý občas praskal vo "švíkoch", využili v maximálnej miere možnosť zajazdiť si pod dozorom skutočných "koniarov" resp. "koniarok" na koňoch, ba dokonca si s rodičom zajazdiť na benzínovej štvorkolke. Okrem toho boli pre členov a ich deti pripravené rôzne prezenty - darčeky s logom Medzinárodnej policajnej asociácie (IPA) ako aj Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. Nakoľko celá akcia bola plánovaná na niekoľko hodín, bolo zrejmé, že pri výdatnom pohybe detí a rodičov dôjde k situácii, kedy budú pociťovať smäd a hlad. No aj o túto vec sa postaral výbor územnej úradovne a okrem nápojov v podobe čapovanej kofoly a vinei, pripravil na konzum pravý poľovnícky guláš a možnosť v poobedňajších hodinách si so svojimi najbližšími opiecť zopár "špekáčikov" na pripravenom ohni.
 
     Krátko po obede bola účastníkom podujatia predstavená ukážka práce policajného psovoda so služobným psom pri zadržaní potencionálneho páchateľa, po ktorej sa s obdivom prizerajúce deti mohli osobne "zoznámiť" s najlepším pomocníkom človeka a obdarovať ho niekoľkými pohladeniami.
 
Po tomto bola vyhlásená prezentácia do streleckej súťaže v disciplíne streľba zo vzduchovky na terč v ľahu (určená pre deti) a v disciplíne streľba z malorážky na 50 metrov (určená pre dospelých). Do súťaže sa následne prihlásilo celkovo 16 "malých" a 24 "veľkých" strelcov. Po absolvovaní súťaže a sčítaní  dosiahnutých bodov sa uskutočnilo oficiálne vyhlásenie výsledkov so všetkým čo k tomu patrí, teda stupňami pre víťazov, s diplomami a vecnými cenami.
 

     V disciplíne streľba zo vzduchovky dominovali dievčatá, pričom na prvom mieste sa po finálovom K.O. rozstrele umiestnila Táňa Koblišková, na druhom mieste Klaudia Hrutková a na treťom mieste Katka Koblišková.

      V disciplíne streľba z malorážky na 50 metrov sa v ženskej kategórii na prvom mieste umiestnila Renáta Hužičková (s dosiahnutým výsledkom 47 bodov z celkových 50 bodov), na druhom mieste Katarína Kupkovičová (46/50) a na treťom mieste Veronika Gergelová (45/50). 

     V zmiešanej kategórii (pozn. ženy a muži spolu), s celkovým dosiahnutým výsledkom 49 bodov z 50 možných, získal prvé miesto vedúci územnej úradovne Martin Kupkovič, na druhom mieste sa umiestnil "jeho asistent" Rudolf Hýbela (48/50) a na treťom mieste po K.O. rozstrele Peter Nemček (47/50). Po vyhlásení výsledkov nasledovalo príjemné spoločné posedenie, opekanie špekáčikov a postupný odchod domov.


     Poďakovanie patrí riaditeľovi Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave plk. Ing. Bystríkovi Stankovi, pánovi Kamilovi Dudovi, majiteľovi bufetu v areáli strelnice, ako aj  pracovníkom strelnice, za poskytnutú pomoc pri realizácii podujatia s názvom IPA SummerFest 2009. Taktiež chceme poďakovať ľudom, ktorí sa aktívnym spôsobom priamo podieľali na zabezpečení jednotlivých stanovíšť a programu tohto podujatia. 
 
     Zostáva len "zbožným" želaním, aby sa podobné podujatie s názvom IPA SummerFest uskutočnilo aj na budúci rok. 

Fotografie z podujatia "IPA SummerFest 2009" si môžete pozrieť vo Fotogalérii.