Územná úradovňa Trnava Slovenskej sekcie IPA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Medzinárodný priateľský futbalový zápas - CITY ARÉNA - 13.5.2016

E-mail Vytlačiť PDF
Heslo International Police Association -  SERVO PER AMIKECO - v preklade služba priateľstvom bolo do detailu naplnené dňa 13.5.2016 a to Územnou úradovňou Trnava Slovenskej sekcie IPA. Vedenie  Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva v Trnave v spolupráci s vedením Územnej úradovne Trnava dňa 13.5.2016 v čase od 10,30 hod. na futbalovom štadióne Antona Malatinského v Trnave  (City Aréna)  zorganizovalo športové podujatie pod názvom "Medzinárodný priateľský futbalový zápas" medzi mužstvami SKP FC 158 Praha a PMJ Trnava. Mužstvo SKP FC 158 Praha ako aj  mužstvo PMJ Trnava bolo vytvorené z príslušníkov Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva v Prahe a Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. V predchádzajúci deň pred hore uvedeným podujatím celú českú  výpravu spolu so slovenským sprievodom prijal  primátor mesta Trnava JUDr. Bročka Peter.

     Pred začatím zápasu v čase od 9.00 hod. bola zabezpečená pre všetkých zúčastnených nezabudnuteľná prehliadka interiéru ako aj exteriéru prekrásneho futbalového štadióna  FC  Spartaka  Trnava  s  kompletným  a veľmi hodnotným  odborným  výkladom. Po ukončení prehliadky o 10.30 hod. na   hraciu  plochu  „napochodovala“ kompletná 40 členná hudba ministerstva vnútra Slovenskej republiky v úžasných reprezentačných rovnošatách, ktorá odohrala Českú a Slovenskú národnú hymnu ako aj  hymnu FC Spartaka Trnava  -  Spartakovské silencio. Medzinárodný priateľský futbalový zápas sa začal o 10.45 hod. pričom slávnostný zahajujúci výkop neurobil nikto iný ako  slovenská a  nielen slovenská, ale aj československá futbalová legenda p. Jozef ADAMEC. Celý futbalový zápas sa niesol v priateľskom a korektnom duchu a bol vedený profesionálnymi rozhodcami Okresného futbalového zväzu Trnava.  Zápas sa skončil s výsledkom 8 : 2 pre futbalistov PMJ Trnava.  Po skončení "Medzinárodného priateľského futbalového zápasu" boli všetkým účastníkom odovzdané pamätné medaile, a bolo pripravené pohostenie v Skyboxe. Z tohto prekrásneho športového podujatia mali nielen policajti z Prahy, ale aj všetci zúčastnení nezabudnuteľné dojmy a zážitky, čo utužuje nielen medzinárodné policajné vzťahy a kontakty ale aj vzťahy v kolektíve, medziľudské vzťahy medzi policajtmi a funkcionármi Polície, ale  aj medzi členmi Územnej úradovne Trnava.

Za perfektne zvládnutú organizáciu a zabezpečenie "Medzinárodného priateľského futbalového zápasu"  patrí poďakovanie z mojej strany v prvom rade kpt. Bc. Rudolfovi Garážiovi,  vedeniu Pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ v Trnave, vedeniu OPP KR PZ v Trnave, vedúcemu a sekretárovi Územnej úradovne Trnava a v neposlednom rade majiteľovi FC Spartak Trnava a jeho synovi, a vedeniu výboru FC Spartak Trnava s personálom.