Územná úradovňa Trnava Slovenskej sekcie IPA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Memoriál ppor. Michala Braniša - Praha (ČR) - 10.-12.9.2014

E-mail Vytlačiť PDF
V dňoch 10.-12.9.2014 sa členovia našej územnej úradovne z pohotovostnej motorizovanej jednotky odboru poriadkovej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trnave zúčastnili 17. ročníka futbalového turnaja pod názvom „Memoriál ppor. Michala Braniše“, ktorý sa uskutočnil v Prahe (ČR). Turnaj bol venovaný spomienke na českého kolegu, ktorý podľahol následkom zranenia, spôsobeného pri služobnom zákroku zo dňa 15. júla 1997. Prvý deň turnaja sa konal pietny akt, ktorým si uctili pamiatku zosnulého kolegu. Okrem iných sa ho zúčastnili aj prezident Polície Českej republiky - plk. Mgr. Tomáš Tuhý, riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Trnave - plk. Ing. Štefan Čechovič, riaditeľ odboru poriadkovej polície KR PZ v Trnave - plk. JUDr. Pavol Kondel a všetci účastníci futbalového turnaja.

     Zápasy sa odohrali na ihriskách PKS Union Praha – Strašnice. Osem družstiev bolo rozdelených do dvoch základných skupín. V A skupine sa stretli mužstvá PMJ Praha, PMJ Bratislava, PMJ Košice a PMJ Plzeň. V skupine B na seba narazili policajti z Ostravy, Trnavy, Zlína a Brna.

     Do semifinále postúpili z A skupiny tímy PMJ Praha a PMJ Bratislava, zo skupiny B postupovali KŘ P Zlín a PMJ Trnava. Semifinálové duely lepšie zvládli „Peemječkári“  z Prahy a policajti Zlína. Z celkového triumfu na turnaji sa nakoniec tešili príslušníci KŘ P Zlín.

     Cenu pre najlepšieho hráča turnaja si prevzal nstržm. Mário Adamčík z Trnavy, ktorý prebral štafetu po Daliborovi Semankovi. Realizačný tím trnavského družstva tvorili, tréner práp. Andrej Císar, vedúci mužstva npor. Ján Uherčík a npor. Bc. Rudolf Garažia, ktorý organizačne viedol celú výpravu z Trnavy. Po vlaňajšom triumfe trnavského tímu sa tento rok musel "mančaft"  uspokojiť iba so štvrtým miestom.

Na pozvanie kolegov z Prahy sme na turnaj vycestovali už v pondelok, dva dni pred samotným turnajom. Čakal na nás bohatý program, okrem iného aj návšteva hradu Český Šternberk, či prehliadka pivovaru Kácov. Príjemným zážitkom bola aj návšteva futbalového zápasu Česko - Holandsko. Už teraz začíname pracovať na turnaji v Trnave, prostredníctvom ktorého oplatíme kolegom z Čiech ich pohostinnosť,“ povedal vedúci mužstva Rudolf Garažia.

Fotografie z tohto podujatia si môžete pozrieť vo Fotogalérii.