Územná úradovňa Trnava Slovenskej sekcie IPA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Futbalový turnaj o putovný pohár veliteľa PMJ pod záštitou predsedu TTSK - 1.3.2014

E-mail Vytlačiť PDF
Dňa 1.3.2014 (sobota) sa v mestskej športovej hale "Družba" v Trnave uskutočnil 2. ročník medzinárodného turnaja v sálovom futbale o putovný pohár veliteľa PMJ Trnava. Organizáciu na seba prevzalo vedenie Územnej úradovňa Trnava Slovenskej sekcie IPA v úzkej spolupráci so svojimi členmi z Pohotovostnej motorizovanej jednotky odboru poriadkovej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave (ďalej len "PMJ Trnava"). Konkrétne s ich veliteľom mjr. PhDr. Ivanom Karperom spolu s realizačným tímom - mjr. Mgr. Rudolfom Hýbelom, npor. Bc. Rudolfom Garažiom, npor. Jánom Uherčíkom, práp. Andrejom Císarom a ppráp. Adamom Gažkom. Podujatie prebehlo pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja Dr.h.c. Ing. Tibora Mikuša, PhD. Na vynikajúco pripravenom turnaji štartovali okrem družstva PMJ Trnava aj celky PPÚ Trnava, Old Boys PMJ Trnava, Hasiči z Trnavy, ZVJS Hrnčiarovce nad Parnou, družstvo TTSK  a z metropoly Českej republiky družstvá SKP FC 158 Praha a PMJ Praha. Základné pravidlá sa oproti prvému ročníku nezmenili, hralo sa 20 minút bez prestávky, systémom 5 hráčov v poli plus brankár. Mužstvá boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín. Tak ako aj počas prvého ročníka turnaja, bolo podujatie plné kvalitných a vyrovnaných stretnutí, ktoré sa niesli v duchu Fair play a odohrávali sa v priateľskej atmosfére.

     Po odohratí zápasov v skupinách systémom „každý s každým“ nasledovali zápasy o celkové umiestnenie na turnaji. V súboji o tretie miesto nastúpili proti sebe obhajca trofeje z minulého roku ZVJS Hrnčiarovce nad Parnou a mužstvo Old Boys PMJ Trnava. Stretnutie lepšie zvládli hráči ZVJS a tak si po minuloročnom triumfe tento rok odnášajú pohár za celkové 3. miesto. Vo finále sa stretli víťazi skupín: PMJ Trnava a PMJ Praha. Finále prinieslo kvalitné zápolenie a viacerí hráči predviedli bojovný a obetavý výkon. Po výsledku 3 : 0 sa z víťazstva a celkového prvého miesta zaslúžene tešili hráči PMJ Praha. Na putovnom pohári tak pribudol názov družstva našich západných susedov – PMJ Praha.

     Celé podujatie opäť dopadlo na výbornú, podával sa chutný guláš a kvalitné občerstvenie. Aj touto cestou by sa organizátori radi poďakovali všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a samotnom priebehu turnaja. Už teraz sa všetci tešia na 3. ročník.

Konečné poradie turnaja o putovný pohár veliteľa PMJ Trnava 2014:
1.       PMJ Praha
2.       PMJ Trnava
3.       ZVJS Hrnčiarovce nad Parnou
4.       Old Boys PMJ Trnava
5.       TTSK
6.       SKP FC 158 Praha
7.       Hasiči Trnava
8.       PPÚ Trnava

najlepší strelec: Igor Hanakovič (TTSK)
najlepší hráč: Petr Šindelář (PMJ Praha)
najlepší brankár: Tomáš Ševčík (ZVJS)


Fotografie z tohto podujatia si môžete pozrieť vo Fotogalérii.