• Default font size
  • Decrease font size

Futbalový turnaj o putovný pohár Veliteľa PMJ Trnava - 1.3.2013

E-mail Vytlačiť PDF

Dňa 1.3.2013 sa v priestoroch mestskej športovej haly v Trnave uskutočnil 1. ročník športového podujatia pod názvom "Medzinárodný turnaj v sálovom futbale o putovný pohár Veliteľa PMJ Trnava pod záštitou predsedu Trnavského samosprávneho kraja". Turnaj bol organizovaný v spolupráci s Územnou úradovňou Trnava Slovenskej sekcie IPA, pričom sa na ňom prestavilo okrem mužstva organizátora (PMJ Trnava) aj celky PMJ Bratislava, Old Boys PMJ Trnava, Hasiči z Trnavy, OO PZ Zavar, ZVJS Hrnčiarovce n/Parnou, PPÚ Trnava (kukláči) a družstvo SKP FC 158 Praha z metropoly Českej republiky. Hrací čas bol stanovený na 20 minút, hralo sa bez prestávky systémom 5 hráčov v poli plus brankár. Mužstvá boli rozdelené do dvoch 4-členných skupín. Jednotlivé zápasy priniesli častokrát veľmi vyrovnané a napínavé duely, o mnohých výsledkoch sa rozhodovalo v samom závere stretnutí. Všetky stretnutia sa však odohrávali v priateľskej atmosfére a v duchu Fair play, viacerí hráči sa zaskveli svojím futbalovým umením.

Po odohratí zápasov v skupinách systémom „každý s každým“ nasledovali zápasy o celkové umiestnenie na turnaji. V súboji o tretie miesto nastúpili proti sebe družstvo trnavskej PMJ proti SKP FC 158 Praha. Zápas sa po 20 minútach skončil nerozhodne 3:3 a na rad tak prišiel penaltový roztrel, v ktorom mali viac šťastia hostia z Prahy a tešili sa z celkového 3. miesta. Vo finále na seba narazili víťazi skupín – OO PZ Zavar a ZVJS Hrnčiarovce nad Parnou. Po vyrovnanom a kvalitnom finálovom duely sa z víťazstva najtesnejším rozdielom 1:0 nakoniec tešili hráči ZVJS Hrnčiarovce nad Parnou, ktorý prevzali z rúk veliteľa Pohotovostnej motorizovanej jednotky v Trnave mjr. PhDr. Ivana Karpera putovný pohár určený celkovému víťazovi turnaja. Počas celého turnaja bolo k dispozícií kvalitné občerstvenie a po turnaji chutný guláš. 1. ročník turnaja tak vyšiel organizátorom na výbornú a je skvelou pozvánkou na ďalšie ročníky.