Územná úradovňa Trnava Slovenskej sekcie IPA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

IPA SummerFest 2010 - Trnava - 29.8.2010

E-mail Vytlačiť PDF
Dňa 29.8.2010 sa v čase od 10,00 hod. na strelnici Národného streleckého športového centra (Štrky) v Trnave uskutočnil druhý ročník podujatia pod názvom "IPA SummerFest 2010", ktoré pre svojich členov a ich rodinných príslušníkov pripravil výbor Územnej úradovne Trnava Slovenskej sekcie IPA. Uvedeného podujatia, ktoré bolo venované hlavne deťom, sa zúčastnilo celkovo 118 ľudí rôzneho veku (pozn. 65 dospelých a 53 detí). 

     Hneď pri vstupe do areálu strelnice boli účastníci so svojimi ratolesťami privítaní členmi vedenia územnej úradovne, pričom každé z prítomných detí dostalo pripravený darček v podobe prezentov s logom územnej úradovne („špornička“, pohárik, perá, vrecko na prezuvky, trúbka, píšťalka, balón) a niekoľkých sladkostí. Pre najmenších boli pripravené atrakcie ako veľká 7,5 metrová nafukovacia šmykľavka, skákacia trampolína, či nafukovací skákací hrad. Okrem toho mali možnosť zajazdiť si na dvoch koníkoch, nechať si niečo pekné namaľovať na tváričku ("facepainting") a samozrejme sa zúčastniť súťaže v disciplínach ako streľba z luku a streľba zo vzduchovky. No ani dospelí, ktorí mali chuť nielen si zasúťažiť, ale hlavne zabaviť sa, neobišli na prázdno. Tí mali možnosť súťažne sa potrápiť  v streľbe z luku a samozrejme  ako minulý rok v streľbe z malorážky s optikou na 50 metrov. Popri tom sa vytvoril priestor vyskúšať si streľbu aj z iných zbraní ako napr. pištole ČZ vz. 75 Compact, či Glock 17. Medzi jednotlivými disciplínami zostalo dostatok času dať si niečo dobré pod zub, teda ochutnať z pripraveného guláša, prípadne vybrať pre svoje dieťa niečo z pestrej ponuky bufetu strelnice a osviežiť sa dúškom kofoly alebo viney.

A ako dopadli súťaže?

Streľba z luku
Kategória - Deti:
1.       miesto – Klaudia Hrutková
2.       miesto – Filip Hanák
3.       miesto – Michal Ižold

Kategória - Ženy:
1.       miesto – Mirka Gombíková
2.       miesto – Klaudia Ižoldová
3.       miesto – Eva Gombíková

Kategória - Muži:
1.       miesto – Martin Kupkovič
2.       miesto – Peter Kuzma
3.       Simeon Kredatus

Streľba zo vzduchovky
Kategória – Deti:
1.       miesto – Michal Ižold
2.       miesto – Klaudia Hrutková
3.       miesto – Patrik Dorušinec

Streľba z malorážky
Kategória - Ženy:
1.       miesto – Katarína Kupkovičová – 54b.
2.       miesto – Slávka Nemčeková – 53b.
3.       miesto – Hanka Gombíková – 52b.

Kategória - Muži:
1.       miesto – Peter Kuzma – 55b. (dosiahnuté maximum)
2.       miesto – Branislav Dorušinec – 54b. (rozstrel)
3.       miesto – Marián Ižold – 54b.

      No a aby bola celá akcia dotiahnutá do úspešného konca, nechýbalo ani opekanie špekáčikov a klobás na typickom otvorenom ohni, pri ktorom si účastníci mohli pokojne dopovedať to, čo v priebehu súťaží nestihli.

      A zhodnotenie podujatia? Keby prišlo viac našich členov s rodinnými príslušníkmi, či bez nich (tí, ktorí ešte nemajú manželky, deti, vnúčatá, atď.), vedenie územnej úradovne by sa určite nenahnevalo. Je pravdou, že veľa nahlásených nakoniec nemohlo prísť zo služobných dôvodu (futbalové stretnutie medzi FK Senica a ŠK Slovan Bratislava), no podľa nášho názoru bolo ešte dostatok členov, ktorí túto možnosť kultúrneho a športového vyžitia mohli využiť a neurobili tak. Možno svoj postoj prehodnotia a nabudúce sa tohto masovejšieho podujatia zúčastnia. Veď je to celé o ľuďoch a hlavne pre ľudí.

     Na záver treba poďakovať našim sponzorom, pánovi Kamilovi Dudovi (majiteľovi bufetu v areáli strelnice), ako aj  samotným pracovníkom strelnice, za poskytnutú pomoc pri realizácii tohto pekného podujatia.

 
Fotografie z podujatia "IPA SummerFest 2010" si môžete pozrieť vo Fotogalérii.