Územná úradovňa Trnava Slovenskej sekcie IPA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Turnaj o Pohár IPA Trnava v šípkach - 13.2.2010

E-mail Vytlačiť PDF
     Dňa 13.02.2010 sa v čase od 09,00 hod. v priestoroch ART Klubu na Hlavnej ulici č.17 v Trnave uskutočnil I. ročník podujatia s názvom "Turnaj o Pohár IPA Trnava v šípkach", ktoré pre svojich členov pripravilo vedenie Územnej úradovne Trnava Slovenskej sekcie IPA. 

     V čase o 10,00 hod. vedúci Územnej úradovne Trnava Slovenskej sekcie IPA Mgr. Martin Kupkovič srdečne privítal všetkých účastníkov, ktorí prejavili záujem zúčastniť sa na tomto podujatí. V krátkosti sa vyjadril aj k organizačným veciam a boli dohodnuté pravidlá súťaže, pričom poukázal na malú zmenu pravidiel, týkajúcu sa prípadnej neúspešnosti pri "doublovaní" v časovom úseku piatych minút.  Taktiež prítomných oboznámil o skutočnosti, že na základe snehovej kalamitnej situácie v trnavskom kraji, na podujatie neprídu zástupcovia Územnej úradovne Dunajská Streda Slovenskej sekcie IPA, pričom k tomu sa pridali aj nejaké tie nečakané "PN-ky". Nakoniec z celkovo 28 prihlásených členov sa do turnaja zapojilo 17. No napriek tejto skutočnosti uviedol, že aj tento počet účastníkov je dostatočný nato, aby bola vytvorená dobrá atmosféra a aby podujatie splnilo svoj zmysel. Na záver všetkým oznámil, že výbor územnej úradovne pre všetkých zúčastnených pripravil po vyhodnotení malé posedenie s občerstvením vo Wetzlerovom dome na Hlavnej ulici v Trnave.

     Na základe pripraveného rozpisu (pozn. "plachty") boli jednotliví súťažiaci rozdelení do štyroch skupín, v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Po odohraní zápasov v základných skupinách postupovali do tzv. obojstranného finálového pavúka súťažiaci, ktorí skončili na prvom a druhom mieste v danej skupine. Na základe výsledkov do finálového pavúka postúpilo 16 súťažiacich a to konkrétne z prvej skupiny Martin Kupkovič a Marek Hužička, z druhej skupiny Peter Cmero a Peter Praženka, z tretej skupiny Ján Hunč a Marián Kováčik a zo štvrtej skupiny Ladislav Ujházi a Jozef Blaško. Do finále pravej strany pavúka (strana bez prehry) sa dostal Martin Kupkovič a Marián Kováčik, pričom do celkového finále postúpil Martin Kupkovič. Na ľavej strane pavúka sa o postupe do celkového finále turnaja rozhodovalo medzi Mariánom Kováčikom a Petrom Praženkom, z ktorého po vyrovnanom zápase vyšiel víťazne Marián Kováčik. Celkové finále, ktoré sa nieslo vo výbornej atmosfére, lepšie zvládol Martin Kupkovič, hoci prvý leg prehral aj napriek tomu, že mal pred svojim súperom cez 300 bodový náskok ("nezadoubloval"), no ďalšie dva legy už boli v jeho réžii a tak nakoniec zaslúžene zvíťazil.

Celkové poradie:        1. miesto - Martin Kupkovič
                                      2. miesto - Marián Kováčik
                                      3. miesto - Peter Praženka
                                      4. miesto - Jozef Blaško
                                      5. miesto - Ladislav Ujházi
                                      6. miesto - Marek Hužička

Najväčie prekvapenie turnaja:  Jozef Blaško
Najväčšie sklamanie turnaja:    Ladislav Ujházi

     Po odohraní celkového finále sa uskutočnilo oficiálne vyhlásenie výsledkov so všetkým, čo k tomu patrí (poháre a diplomy). Na základe prijatia pozvania, hlavné ceny odovzdával riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave a samozrejme i člen našej územnej úradovne plk. Ing. Bystrík Stanko, ktorému týmto chceme poďakovať. Pri odovzdávaní cien mu asistoval vedúci územnej úradovne Martin Kupkovič a sekretár územnej úradovne Karol Babic. 

      Po vyhodnotení turnaja nasledovala už len "neoficiálna" časť - pohostenie, na ktoré okrem účastníkov boli pozvaní aj "chlapci", ktorí ochotne pomohli pri zorganizovaní turnaja (pozn. Ondrej, Miloš, Štefan). S prostredím, množstvom, kvalitou a výberom stravy, ako aj náladou, boli podľa vyjadrenia prítomných všetci veľmi spokojní.

     Na záver mi zostáva len poďakovať p. Petrovi Gesemu (spolumajiteľ) za danú možnosť zrealizovať Turnaj o Pohár IPA Trnava v šípkach v priestoroch ART Klub-u na Hlavnej ulici v Trnave, p. Tomášovi Lančaričovi (majiteľ) za dobre pripravené pohostenie pre účastníkov vo Wetzlerovom dome na Hlavnej ulici v Trnave, p. Milošovi Kováčovi za zapožičanie steelových terčov, bez ktorých by sa turnaj nemohol uskutočniť a nakoniec samozrejme všetkým, ktorí prejavili záujem o účasť na tomto podujatí.  

     Zostáva len dúfať, že turnaj v šípkach bude zo strany vedenia územnej úradovne zorganizovaný aj na budúci rok.


Fotografie z podujatia "Turnaj o Pohár IPA Trnava v šípkach" si môžete pozrieť vo
Fotogalérii.