Územná úradovňa Trnava Slovenskej sekcie IPA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Vianočný turnaj o Pohár IPA Trnava v kolkoch - 12.12.2009

E-mail Vytlačiť PDF
Dňa 12.12.2009 sa v čase od 10,00 hod. v priestoroch kolkárskeho oddielu ŠK Modranka v Trnave uskutočnil I. ročník podujatia s názvom "Vianočný turnaj o Pohár IPA Trnava v kolkoch", ktorý pre svojich členov pripravilo vedenie Územnej úradovne Trnava Slovenskej sekcie IPA.

     Do samotnej súťaže sa nakoniec prihlásilo celkovo 31 "kolkárov", ktorí sa chceli popasovať o celkové umiestnenie, či už v kategórii jednotlivcov alebo družstiev. No toto podujatie nebolo samozrejme len o tom. Hlavným zmyslom celej akcie bolo, aby členovia mali možnosť sa stretnúť, zabaviť, posedieť, porozprávať a získať aj zopár skúseností, ktoré budú v budúcnosti zahrnuté medzi niektoré pekné spomienky každého z nich.
 
    Po príchode do priestorov kolkárskeho klubu ŠK Modranka nás milo prekvapilo prostredie, v ktorom sa mal celý turnaj spolu s posedením uskutočniť. V prednej časti bolo vytvorené pekné sedenie, pričom na stoloch bolo pripravené drobné občerstvenie vo forme slaných paličiek, zemiakových lupienkov, arašidov, nápojov, atď., pričom z týchto priestorov bolo ideálne vidieť na všetky štyri dráhy zmodernizovanej kolkárne. 

     V čase o 10,00 hod. vedúci Územnej úradovne Trnava Slovenskej sekcie IPA Mgr. Martin Kupkovič srdečne privítal všetkých účastníkov, ktorí prejavili záujem zúčastniť sa na tomto podujatí. V krátkosti sa vyjadril aj k organizačným veciam a boli dohodnuté pravidlá súťaže. Taktiež vyjadril malé sklamanie, že z celkovo 31 záväzne prihlásených členov sa nakoniec do turnaja zapojilo "len" 20 členov. No napriek tejto skutočnosti uviedol, že aj tento počet účastníkov je dostatočný nato, aby bola vytvorená dobrá atmosféra a aby podujatie splnilo svoj zmysel. Na záver oficiálneho otvorenia všetkým oznámil, že výbor územnej úradovne pre všetkých zúčastnených pripravil malý darček vo forme trička s logom Medzinárodnej policajnej asociácie (IPA), ktoré následne všetkým účastníkom osobne odovzdal.

     Na základe pripraveného rozpisu (pozn. "plachty") boli postupne volaní jednotliví súťažiaci na štyri kolkárske dráhy, pričom pri ovládacích pultoch bol zo strany kolkárne zabezpečený odborný pracovník p. Čapík, ktorému patrí naše poďakovanie. Už pri prvých pokusoch o zdolanie 9 kolkov bolo v priestoroch kolkárne počuť hlasné povzbudzovanie a aplaudovanie, ak sa niekomu podaril nejaký "husársky" kúsok. A samozrejme nebolo ich málo.

     Po absolvovaní súťaže, ktorá pozostávala z troch kôl (systém hry - 10 do plných a 10 "dorážka") a sčítaní dosiahnutých bodov sa uskutočnilo oficiálne vyhlásenie výsledkov so všetkým, čo k tomu patrí (poháre a diplomy). Na základe prijatia pozvania, ocenenia odovzdával prezident Slovenskej sekcie IPA Mgr. Peter Müller za asistencie vedúceho územnej úradovne. 

    V disciplíne jednotlivcov sa na prvom mieste umiestnil vedúci územnej úradovne Martin Kupkovič (198 bodov), na druhom mieste sa umiestnil Daniel Hanák (183 bodov) a tretie miesto vo svoj prospech získal Peter Kuzma (173 bodov).

     V disciplíne družstiev sa na prvom mieste umiestnilo družstvo v zložení Ivan Karper, Martin Kupkovič, Peter Kuzma (spolu 492 bodov), na druhom mieste družstvo v zložení Karol Babic, Jozef Blaško, Marcel Modrovič (spolu  450 bodov) a tretie miesto získalo družstvo v zložení Roman Gese, Daniel Hanák, Marek Hužička (spolu 448 bodov). 

     Pohár za najlepší ženský výkon si z turnaja odniesla Martina Kredatusová (125 bodov) a tzv. cenu útechy v podobe malej trofeje si prevzal Jozef Sunega (94 bodov).

     Po vyhodnotení Vianočného turnaja o Pohár IPA Trnava v kolkoch bolo zo strany výboru územnej úradovne pre všetkých zúčastnených pripravené pohostenie vo forme dobrého bravčového rezňa s opekanými zemiakmi a ryžou, kompótom, uhorkami, atď. a podľa vyjadrenia prítomných si všetci dobre pochutili.

     Zostáva len dúfať, že podobné podujatia budú zo strany vedenie územnej úradovne organizované aj v budúcnosti.

Fotografie z podujatia "Vianočný turnaj o Pohár IP Trnava v kolkoch" si môžete pozrieť vo Fotogalérii.